اخبار

صندلی خودرو شاهین سایپا

درباره صندلی خودرو شاهین بدانید؛ آیا این صندلی تولید داخل است؟
صندلی خودرو شاهین بر اساس استاندارد یورو ان کپ سه ساخته شده است. از موادی چون ایزوسیانات و پلی ال در ساخت فوم این صندلی استفاده می شود. کدام بخش های این صندلی تولید داخل است؟

بیت ران – مهدی درفشی: در نمایشگاه قطعات خودرو، سایپا آذین هم در کنار دیگر زیر مجموعه های سایپا حضور داشت. اگر چه برخی از شرکت های زیر مجموعه سایپا از جمله زامیاد و مگاموتور حاضر به مصاحبه با بیت ران نشدند. اما توانستیم که با مدیر پروژه شرکت سایپا آذین، گفت و گو کنیم.

با رضا حسنی طراوت در مورد صندلی سایپا شاهین گفت و گو کردیم.

بیت ران – صندلی سایپا شاهین استانداردهای لازم را پاس می کند؟
حسنی طراوت: صندلی سایپا شاهین، اولین صندلی در ایران است که با استاندارد یورو ان کپ سه تولید می شود. این صندلی توانایی پاس کردن تست های 85گانه را دارد. همچنین امکان برقی شدن و تجهیز به گرمکن، سردکن و کیسه هوا وجود دارد.

بیت ران – مواد مورد استفاده در صندلی سایپا شاهین چیست؟ این مواد از داخل کشور تامین می شود؟
حسنی طراوت: در ساخت فوم از ایزوسیانات و پلی ال استفاده می شود. سازه داخلی این صندلی نیز از جنس فولاد است. این فولاد داخلی است و در داخل کشور نیز قالب گیری می شود. برخی از قطعات از جمله بالابر نیز توسط صاایران تامین می شود. می توان گفت که این صندلی، کاملا ایرانی است.

بیت ران – فرم و قالب صندلی سایپا شاهین با صندلی کدام خودرو شباهت دارد؟
حسنی طراوت: این صندلی تقریبا شبیه به صندلی دنا پلاس CRH آلمان است. صندلی دنا پلاس یک صندلی وارداتی است که در ایران مهندسی معکوس شده است. ولی صندلی سایپا شاهین در داخل طراحی شد. از نظر راحتی، این صندلی بسیار راحت است و ارگونومی خوبی دارد. هدرست نیز قابل تنظیم است. در تصادفات نیز کمترین نیرو را به سرنشین وارد می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *